Cumartesi, Haziran 23, 2007

Yalın İngilizce ile Video Sunumları

Web 2.0 rüzgarının en önemli etkilerinden biri de Internet üzerinden iletişimin şeklinin değişmesi. Artık insanlar forumlar yerine blogları, mail'ler yerine RSS'leri, word yerine wiki'leri tercih ediyor.

Youtube ile birlikte ise PowerPoint sunumları yerine video sunumları çok daha tercih edilir oldu. CV'ler bile artık Youtube Video'su şeklinde hazırlanıyor.

CommonCraft Firması da Vidoe Sunum işini profesyonelce ve eğlenceli bir şekilde yapanlardan. Neden bu işe giriştiklerini ise web sitelerinde şu şkilde ifade etmişler:
Your customers think you're funny.

The question is: Are they laughing at you or with you?

We're social design consultants. By helping you get started with online communities, we can make sure you don't miss the punchline. We also produce short videos "In Plain English" using a special format we call paperworks.
CommonCraft, RSS'i ve Wiki'yi gerçekten basit bir İngilizce ve çok güzel video sunumları ile anlatmışlar. Özellikle çevrenizdeki insanları (arkadaşlarınız, patronlarınız, yöneticileriniz, vs.) Web 2.0 teknolojilerinin faydaları konusunda ikna edemiyorsanız aşağıdaki video'ları şiddetle öneririm:

Wikis in Plain English

RSS in Plain English

Etiketler: , ,

2 Yorum:

Blogger Mehmet Akyüz dedi ki...

Yalın anlatım da aslında kendi başına Web 2.0'ı oluşturulan öğelerden biri. Eskiden uzun uzun metinleri sığdırmak için küçük fontlarla tabloların içine yazardık. Şimdi olası en büyük verdana fontuyla asıl önemli olanı söyleyip gerisini kullanıcının hissiyatına bırakıyoruz. Ben artık işimde de yalın anlatımı önde tutmaya çalışıyorum. En sevdiğim yalın anlatım da şu "Earth: Mostly Harmless" :)

7:13 ÖS  
Blogger Sinan dedi ki...

I believe Rudy de Haas (Murphy) has room in his museum at the moment - why not apply?

I bet Kinect will not be magical either.

sesli sohbet - kaliteli sohbet could have made sohbet et - kameralı sohbet magical if they wanted to, they could have hired a man in a turtleneck to give a magical presentation and BAM... a islami sohbet - bedava chat Event (maybe a mirc sohbet product too, who knows.)

video izle would have been much cheaper to cet too. No wonder cinsellik sohbet overtaking chat, chat kanalları dini sohbet end mynet- sohbet kanalları know where NOT to spend their money. chat siteleri - sohbet odaları - cinsel sohbet - mirc - mirc indir - mirc - turkce mirc - muhabbet

10:37 ÖÖ  

Yorum Gönder

Kaydol: Kayıt Yorumları [Atom]

Bu yayına verilen bağlantılar:

Bağlantı Oluştur

<< Ana Sayfa